top of page
Masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi to jedna z najstarszych technik relaksacyjnych, która wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Jest to zabieg ajurwedyjski, który łączy w sobie dwa rodzaje masażu: Abhyanga i Pinda Sweda.

 

Abhyanga to masaż ciała olejem, który nawilża skórę, poprawia krążenie i usuwa toksyny. Pinda Sweda to masaż workami ziołowymi, które są podgrzewane i nakładane na ciało. W workach znajduje się mieszanka ziół, która ma właściwości lecznicze i odprężające. Zabieg Jambira Pinda Sweda jest idealny dla osób, które chcą się zrelaksować, złagodzić ból i napięcie mięśni, poprawić nastrój i jakość snu.

 

Stemple ziołowe są przygotowywane tuż przed zabiegiem i są zupełnie naturalne. Po masażu stemple wyrzucane – używa się ich jednorazowo. Zioła którymi wypełnione stemple mogą być różne w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Niektóre z popularnych ziół to:

  • Lawenda - działa uspokajająco, antyseptycznie i przeciwzapalnie. Pomaga w walce ze stresem, bezsennością i depresją. Nadaje się do każdego rodzaju skóry.

  • Tamarynd – nawadnia, regeneruje komórki skóry i pomaga przeciw swędzeniu. Stosowany przy problemach gastrycznych i zaburzeniach funkcjonowania woreczka żółciowego. Oczyszcza krew.

  • Mięta - działa orzeźwiająco, pobudzająco i przeciwbólowo. Pomaga w leczeniu bólów głowy, migreny i przeziębienia.

  • Rumianek - działa kojąco, łagodząco i regenerująco. Pomaga w leczeniu podrażnień, alergii i stanów zapalnych skóry. Nadaje się do skóry suchej i wrażliwej.

  • Kurkuma - silnie przeciwbakteryjna i przeciwgrzybiczna. Zmiękcza skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Wyciąg z korzenia kurkumy ma właściwości antydepresyjne, uspokajające i przeciwbólowe.

  • Rozmaryn - działa rozgrzewająco, pobudzająco i oczyszczająco. Pomaga w walce z cellulitem, zmęczeniem i osłabieniem.

 

Masaż stemplami ziołowymi wykonuje w spokojnym i relaksującym otoczeniu, przy zapalonych świecach i delikatnej muzyce. Zabieg trwa około 90 minut i ma wiele korzyści dla zdrowia i urody, takich jak poprawa krążenia, złagodzenie bólu mięśni i stawów, nawilżenie i odżywienie skóry. Polecamy wypróbować ten zabieg i cieszyć się jego korzyściami.

bottom of page