top of page
Ajurweda

Zabiegi ajurwedyjskie

Zabiegi ajurwedyjskie mają przede wszystkim za zadanie przywrócić równowagę między ciałem, duszą i umysłem oraz wspomóc stymulować przepływ energii w organizmie. Ajurweda uczy, w jaki sposób zachować harmonię pomiędzy ciałem i umysłem, aby cieszyć się zdrowiem, długim i szczęśliwym życiem. W praktyce oznacza to kierowanie się zaleceniami medycyny ajurwedyjskiej, która pokazuje metody leczenia różnorodnych chorób oraz podpowiada, co robić, żeby utrzymać ciało i umysł w dobrej formie.

Ratna Abhyanga - masaż gorącymi kamieniami

Terapia gorącymi kamieniami nie tylko jest niesamowicie relaksująca, ale może również zapewnić wiele innych korzyści związanych z masażem. Zastosowanie gorących kamieni pozwala osiągnąć głębszy poziom relaksu, masaż działa uspokajająco, łagodzi ból, redukuje stres.

 

Korzyści z masażu

W przypadku masażu gorącymi kamieniami napięcie topi się w wyniku ciepła, umożliwiając dostęp do głębszych warstw mięśni. Powoduje to rozluźnienie napięcia mięśniowego, które towarzyszy wielu innym korzyściom, w tym:

 • Poprawa krążenia

 • Zwiększony metabolizm

 • Łagodzenie przewlekłego bólu

 • Mniej skurczów mięśni

 • Poprawa elastyczności stawów

 • Poprawa nastroju

Masaż gorącymi kamieniami to doskonały sposób na poprawę samopoczucia, zwłaszcza po ciężkim, stresującym dniu. Również to dobra propozycja na chłodne wieczory.

 

Shiro Abhyanga - indyjski masaż głowy

 

To starożytna technika masażu, która wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej. Jest to zabieg relaksacyjny i terapeutyczny, który polega na delikatnym masowaniu głowy, szyi, karku, barków i ramion za pomocą ciepłego oleju roślinnego. Shiro Abhyanga poprawia przepływ energii w ciele, redukuje napięcie i stres, łagodzi bóle głowy i migreny, a także zapobiega problemom z włosami, takim jak łupież, wypadanie czy siwienie. Masaż ma również korzystny wpływ na układ nerwowy i hormonalny. Zabieg trwa około 45 minut i wykonywany jest w pozycji siedzącej.

 

Shiro Abhyanga to idealny sposób na odprężenie i regenerację organizmu po ciężkim dniu pracy lub napiętej sytuacji.

Shirodhara Warszawa

Shirodhara

Zabieg na trzecie oko Shirodhara to nie tylko sposób na relaks, ale także na poprawę zdrowia i samopoczucia.

 

Shirodhara to słowo pochodzące z sanskrytu, które oznacza "strumień głowy". Jest to zabieg, w którym ciepły olejek jest delikatnie wylewany na czoło. Olejek spływa po włosach i skórze głowy, tworząc przyjemne uczucie ciepła. Zabieg trwa zwykle od 75 do 90 minut i jest poprzedzony masażem całego ciała (Abhyanga), który rozluźnia mięśnie i pobudza krążenie.

Shirodhara ma wiele zalet dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Według ajurwedy, olejek działa na punkt zwany Ajna, który znajduje się między brwiami i jest uważany za centrum intuicji, mądrości i świadomości. Ajna jest również nazywana "czakrą trzeciego oka" i jest odpowiedzialna za równowagę hormonalną, funkcje nerwowe i percepcję. Stymulacja tego punktu przez Shirodhara pomaga w harmonizacji całego systemu energetycznego i uspokojeniu umysłu.

Niektóre z korzyści Shirodhary to:

 • Redukcja stresu, lęku, depresji i bezsenności

 • Poprawa pamięci, koncentracji i kreatywności

 • Leczenie migren, bólów głowy, zawrotów głowy i szumów usznych

 • Zapobieganie wypadaniu włosów i łupieżowi

 • Odświeżenie skóry twarzy i poprawa jej jędrności

 • Wzmocnienie odporności

Shirodhara jest bezpiecznym i naturalnym zabiegiem, który może być stosowany przez osoby w każdym wieku i o różnych potrzebach ( należy unikać Shirodhary w przypadku ciąży, gorączki, infekcji skóry głowy, ran lub urazów głowy ).

Jeśli chcesz doświadczyć niezwykłych efektów Shirodhary, zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie oferujemy profesjonalne zabiegi w przyjaznej atmosferze. Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na swoją sesję Shirodhary!
 

bottom of page